MVP logo
    Your browser: , Version
Tuesday, 23.04.2024, 3:05 PM
Hello! Guest | Group Guest | RSS
Home | Siralama - Forum | Profile  | Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Useful  
Forum » Forums » Excel Forum » Siralama
Siralama
shahriyar07Date: Monday, 26.10.2015, 2:03 PM | Message # 1
Level1
Group: Checked
Status: Offline
Salam. Men Excelde coxlu melumati olan bir cedvel uzre isleyirdim. Her defe yeni melumat olduqca novbeti setire daxil edirdim. Indi ise hemen cedvelin adlar bolmesi elifba sirasina gore duzulub. Duzdur melumat itkisi olmayib amma evvelki formasina qayida bilmirem. (deyek ki, shirket adlari bolmesinden girib hemise filter verirdim bu defe ise filter acdim gordum elifba sirasina gore duzulub) Bunu nece evvelki formasina qaytarim ? 

Tesekkurler

UsefulDate: Monday, 26.10.2015, 3:37 PM | Message # 2
Expert
Group: Administrators
Salam, görünür nə vaxtsa bilmədən və ya bilərəkdən adlar üzrə sıralama vermisiniz. Əgər əvvəllər sırama nömrəsi olan sütun qalırsa (mövcud olubsa) onda o sütun üzrə sıralama vermək olar. Başqa cür əgər gündəlik əlavə edərkən tarix də əlavə edilirdisə bu sütun üzrə də baxmaq olar.

(ətraflı məlumat üçün faylınızı nümunə kimi də əlavə edə bilərsiniz)

Hədəfə doğru ən qısa yol hər zaman mövcuddur!

shahriyar07Date: Monday, 02.11.2015, 11:18 AM | Message # 3
Level1
Group: Checked
Men sort uzre hec ne etmemisem, amma yene elim deymeyini istisna etmirem. Bir de evveller sira uzre duzulmeyende hansi ki, her defe kontragentin adini daxil edende tutaq ABC shirketinin adini yazanda ilk herife artiq suggest edirdi ki, ABC ni (did you mean kimi ) demek istu dediniz ? indi bu sira uzre duzulenden sonra hemen sey itib.

UsefulDate: Monday, 02.11.2015, 12:05 PM | Message # 4
Expert
Group: Administrators
Siz Flash fill-i nəzərdə tutursuz? Əgər elədirsə onda File/Advanced/Editing options/Enable autocomplate for cell values aktiv olmalıdır. Bundan başqa da Həmin əməliyyatı "Ctrl+E" ilə icra etmək olar (Home/Fill/Flash fill). Əgər sütun üzrə aşağıya doğru tamamlama aparırsınızsa onda yuxarıda boşluqların olub olmaması halına baxmaq lazımdır.

Hədəfə doğru ən qısa yol hər zaman mövcuddur!

Forum » Forums » Excel Forum » Siralama
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

MyExcelWorld © 2024
Site managed by uCoz